ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ

Ana Sayfa / ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ

Murat AYDIN

Belediye Başkanı

Kıymetli sanatseverler

ilk insandan beri hikaye ederek düşünür, hatırlar, yaşar ve kendimizi yine hikayelerle inşa ederiz. Dünyadaki varoluşumuza yine ve ancak hikayelerle anlam katarız. Bütün kadim metinler ve kutsal kitapların mesajlarını aynı yöntemle anlatmasının sebebi de bu olsa gerek. Öyleyse söyleyebiliriz ki, topyekün insanlığı ve birbirimizi anlamak için sözlü ve yazılı şekilde her an yanı başımızdan akan geçmişin ve şimdinin hikayelerine kulak kabartmalıyız.

Zeytinburnu Belediyesi olarak sahici bir iletişimin, sağlıklı köprüler kurmanın yolunun kitaplardan ve edebiyattan geçtiğinin farkındayız. Bu yüzden Zeytinburnu Uluslararası Öykü Festivali bizler için her yıl gelişini heyecanla beklediğimiz, dört başı mamur bir etkinlik olması için arkadaşlarımla birlikte canla başla çalıştığımız bir organizasyon haline gelmiştir. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıların hayatımızı zenginleştiren derinleştiren hikayeleriyle aramızda olmasından büyük mutluluk duyuyor; bu vesileyle festivalimize katılarak bizi onurlandıran sanatçılarımıza ve festivalde emeği geçen bütün mesai arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. 

 

Dear Art lovers,

Since the very rst man on the earth, we, as human beings, have been contemplating, remembering and living through narrating and building ourselves by stories. We also give meaning to our existence on the earth by narrating. And this is the probable reason all ancient texts and holy books conveyed their messages via this same method. Then, we can argue that we should give our ears for written and oral stories of past and present along us to understand the whole humanity and each other.

As Zeytinburnu Municipality members, we are aware of the fact that we need books and literature for a genuine communication and bridges between people. Thus, Zeytinburnu International Short Story Festival has become an organization for which I and my friends wait in excitement and work with heart and soul. I feel very happy that storytellers from Turkey and all around the world will be here with their short stories which richen and deepen our lives and I thank sincerely our participant artists honoring us and all my fellows who made great effort within this process.