Yavuz Ahmet Koç

İlk hikâyesi 2006’da Kaçak Yayın Dergisinde yayımlandı. Daha sonra Ahenk, Hece, Hece-öykü, Dergâh, Fayrap gibi dergilerde hikâye ve eleştiri-deneme türü yazılarını yayımlatmayı sürdürdü. Ayrıca roman türüyle de ilgilendi.

Yavuz Ahmet Koç

1978 Mersin/Erdemli’de doğdu. 2001 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. Mersin, Fatsa, Giresun ve Ankara’da öğretmenlik yaptı. Ankara’da yaşıyor. Evli ve iki oğlu var. 1998’den bu yana hikâye yazıyor. İlk hikâyesi 2006’da Kaçak Yayın Dergisinde yayımlandı. Daha sonra Ahenk, Hece, Hece-öykü, Dergâh, Fayrap gibi dergilerde hikâye ve eleştiri-deneme türü yazılarını yayımlatmayı sürdürdü. Ayrıca roman türüyle de ilgilendi. Romanları Şehzade Mustafa (Yakın Plan Yayınları, 2014), Otuz Altıncı Yemin (Gece Kitaplığı, 2015), Azrail Menekşesi’dir (Yakın Plan Yayınları, 2016). Pijama ve Kravat (Avangard Yayınları, 2016) ise hikaye kitabıdır.

He was born in Mersin/Erdemli, in 1978. He graduated from Turkish Language Teaching of Ondokuz Mayıs University. He worked as a teacher in Mersin, Fatsa, Giresun and Ankara. He lives in Ankara. He is married with two sons. He has writing stories since 1998. His first short story was published in Kaçak Yayın in 2006. Later, he continued publishing his short stories, reviews and essays in Ahenk, Hece, Hece-öykü, Dergâh and Fayrap. Besides, he was interested in novels. His novels are Şehzade Mustafa (Shehzade Mustafa, Yakın Plan Publishing, 2014), Otuz Altıncı Yemin (36th Oath, Gece Kitaplığı, 2015), Azrail Menekşesi (Azrael’s Violet, 2016) and his short story book is Pijama ve Kravat (Pyjamas and Necktie) Avangard Publishing, 2016)