Enis Er Rafi

Fas Yazarlar Birliği üyesi. Doksanlı yıllarda “Yeni Öfkeliler” ve “Öykü Kolezyumu” topluluklarının kurulmasında katkı sağladı. Dilbilimi ve modern edebiyat eleştirisi alanlarında lisans mezunu. Öyküleri Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Farsça ve Çinceye çevrildi.

Enis Er Rafi

Faslı yazar ve öykücü. 1976 yılında Kazablanka’da doğdu. Fas Yazarlar Birliği üyesi. Doksanlı yıllarda “Yeni Öfkeliler” ve “Öykü Kolezyumu” topluluklarının kurulmasında katkı sağladı. Dilbilimi ve modern edebiyat eleştirisi alanlarında lisans mezunu. Öyküleri Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Farsça ve Çinceye çevrildi. Yayınlanmış eserleri: Tüm Şüpheler Üzerinde Skandallar (Toplu eserler), Gerçekten Vuku Bulmadan Geçen Şeyler (Öykü), Bay Ribâha (Öykü), Parşömen (Öykü), Pandora’nın Kutusu (Toplu eserler), Zilin Üstündeki Kelebeğin Ağırlığı (Öykü), Ormanın Bir Şişede Tutuklanması (Öykü), Geçmişte Olacak Olan (Seçki), Fas Cenaze Nakil Şirketi (Öykü), Körlerin Tasarruflarına Dair Bostan Kokuları (Öykü), Pazartesi ve Salı Arasında Artı Bir Gün (Toplu eserler), Oyuncak Kliniği (Öykü). 2013 yılında Uluslararası Gütenberg Kitap Ödülü’nü aldı. 2014 yılında ise Çin’in verdiği AQD Ödülü’nü aldı.

Anis Arrafai is a Moroccan author and storyteller, born in 1976 in Casablanca. A graduate of the Faculty of Arts and Humanities, he majored in linguistics and modern literary criticism. He has released nine collections of stories and his work has been translated into English, French, Spanish, Portuguese, Persian and and Chinese. He participated in the International Prize for Arabic Fiction writers’ workshop and has won the Gutenberg Prize (2013).