Carol Bensimon

Carol Bensimon, 1982'de Brezilya'nın Porto Alegre şehrinde dünyaya geldi. İlk kitabı olan Pó de Parede (Duvar Tozu), öykü derlemesi 2008 yılında basıldı.

Carol Bensimon

Carol Bensimon, 1982'de Brezilya'nın Porto Alegre şehrinde dünyaya geldi. İlk kitabı olan Pó de Parede (Duvar Tozu), öykü derlemesi 2008 yılında basıldı. 2009'da Brezilya'daki en önemli edebiyat ödüllerinden bazıları (São Paulo Edebiyat Ödülü, Jabuti Ödülü ve Bravo Ödülü) için kısa listeye giren, Sinuca Embaixo d'Água (Sualtı Bilardosu) adlı romanını yayınladı.

Yazar, 2012 yılında, Granta Dergisi tarafından, En İyi 20 Genç Brezilyalı Romancıdan biri olarak seçildi. İkinci romanı Todos Nós Adorávamos Caubóis (Hepimiz Sevilen Kovboylarız) 2013'te yayınlandı ve 2019’da ABD’de yayımlanacaktır. En son romanı O Clube dos Jardineiros de Fumaça (Duman Bahçıvanları Kulübü) ise Aralık 2017'de yayınlandı.

Carol Bensimon, Brezilya PUCRS'da (Rio Grande do Sul Pontifical Katolik Üniversitesi) Yaratıcı Yazarlık alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Kurmaca çalışmalarının yanı sıra Brezilya'nın başlıca gazete ve dergilerinin bazılarına makale ve köşe yazıları da yazmıştır. Kurmaca olmayan metinlerinden bazıları, 2016'da Uma Estranha na Cidade (Kasabadaki Bir Yabancı) adlı bir derlemede yayınlandı. Kitapları İspanya ve Arjantin'de tercüme edilmiştir.