Betül Ok

Hece Öykü, Mahalle Mektebi ve PostÖykü gibi önemli dergilerde öykü, deneme, makale, inceleme ve kitap tanıtım yazıları yayımlanan yazar, aynı zamanda PostÖykü dergisinin Çoğul Bakış köşesinde yazmaktadır.

Betül Ok

1991 Samsun doğumlu. 2013 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden, 2014 yılında çift anadal programı Tarih Bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden “İbn Batuta Seyahatnamesi: Sosyolojik Bir Çözümleme" adlı yüksek lisans tezini vererek mezun oldu. Şu an aynı üniversitede Sosyoloji Anabilim dalında doktora öğrencisi olarak hayatına devam etmektedir. Hece Öykü, Mahalle Mektebi ve PostÖykü gibi önemli dergilerde öykü, deneme, makale, inceleme ve kitap tanıtım yazıları yayımlanan yazar, aynı zamanda PostÖykü dergisinin Çoğul Bakış köşesinde yazmaktadır.

1991, Samsun. She graduated from Selçuk University, Sociology Department in 2013 and double-major program of History in 2014. She finished her master program with thesis called “Ibn Battuta’s Book of Travels: A Sociological Analysis”. Now, she is making her doctorate in the same university. She published short stories, essays, articles and reviews in literary journals such as Hece Öykü, Mahalle Mektebi and PostÖykü. Now, she is writing in Plural Look section of PostÖykü.